Jak przygotować się do turnieju sportów walki

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do turnieju sportów walki jest pełne zaangażowanie i poświęcenie się treningom. Powinieneś znaleźć partnera treningowego, poprawić swoją siłę i kondycję, a także skupić się na swojej masie i mechanice ciała. Po zakończeniu treningu powinieneś przeanalizować swój występ i spróbować poprawić technikę, aby zwiększyć swoje szanse na wygranie zawodów.

Siła i kondycja

Jeśli chcesz się wybić w świecie sportów walki, ważne jest, aby odpowiednio trenować. Pierwszym krokiem jest wybór programu siłowego i kondycyjnego, który działa dla Ciebie.

Istnieją dwa główne podejścia do treningu. Tradycyjna siła i kondycja oraz trening niekonwencjonalny. Trening niekonwencjonalny kładzie nacisk na rozwój zdolności biomotorycznych oraz wprowadza nowy sprzęt i strategie. Te metody nie są odpowiednie dla każdego, ale mogą dodać emocji i motywacji do treningu.

Tradycyjne podejście do siły i kondycji ma na celu izolowanie grup mięśniowych. Może to pomóc sportowcom utrzymać pewien poziom siły absolutnej. Ale, może to również powodować niewydolność neurologiczną. Musisz być ostrożny, aby dopasować zakres ruchu w swoich ćwiczeniach do ruchów, które będziesz wykonywać w walce. Jest to niezbędne, aby chronić swoje stawy.

Podczas fazy siły i kondycji, twój trener powinien ocenić twoją obecną kondycję fizyczną i wydajność, a także twoje cele. Powinien również opracować program, który uwzględnia specyficzne potrzeby Twojej dyscypliny sportu.

Będziesz chciał włączyć do swojego programu plyometrię i trening oparty na oporze. W połączeniu z ćwiczeniami na masę ciała, mogą one pomóc Ci poprawić szybkość, moc i zwinność. Dodatkowo, możesz dodać więcej powtórzeń do swojej rutyny, co może zwiększyć Twoją siłę i wytrzymałość.

Jeśli nie jesteś pewien, jak włączyć te aspekty do swojego programu siłowego i kondycyjnego, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym trenerem. W przeciwieństwie do konwencjonalnego instruktora fitness, trener siły i kondycji specjalizuje się w sile i kondycji oraz posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. Oftentimes, te trenerzy mają lata szkolenia w ich konkretnej dyscyplinie.

Aby odnieść sukces w zawodach, Twój program S&C musi zawierać fazę przygotowania ogólnego, jak również fazę przygotowania do Twojego konkretnego sportu walki. Musisz być zdrowy, ale musisz być również fizycznie przygotowany na zorganizowany chaos turnieju walki.

Jeżeli nie ćwiczysz wystarczająco dużo technik, których będziesz używał w swoim sporcie walki, twój trener cię zawodzi. Sporty walki wymagają koordynacji całego ciała, więc musisz być wytrenowany, by wypaść jak najlepiej.

Zarządzanie swoją wagą

Tak czy inaczej, jeśli chcesz zdobyć upragnione trofeum, będziesz musiał wybrać sobie konkurencję. Nie jest tajemnicą, że najlepsi zawodnicy na świecie nie lubią dzielić się swoim terenem. Mała doza przezorności na dłuższą metę jest bardzo przydatna. Jeśli masz zamiar być na boisku, lepiej zrobić trochę pielęgnacji. To powiedziawszy, tacy jak on nie są nachalni. Utrzymanie swojej płci i na swojej grze nie jest żartem, zwłaszcza jeśli jesteś w ringu. Możesz mieć szczęście, aby wylądować strzał w początkowych rundach, ale nadal będziesz musiał umieścić w pracy, aby jak najwięcej z niego.

Photo of author

Artur