Jak wybrać najlepszą szkołę sztuk walki

Aby wybrać najlepszą szkołę sztuk walki, musisz wiedzieć, co szukać. Musisz również znaleźć szkołę, która jest blisko ciebie. Zanim wybierzesz szkołę, musisz spojrzeć na to, jak dobrze uczą. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się BJJ, Karate, czy Naginata, musisz szukać studia, które zapewni ci najlepszy możliwy trening.

Karate

Szkoła sztuk walki może być zobowiązaniem na całe życie, więc ważne jest, aby wybrać jeden mądrze. Istnieje wiele czynników do rozważenia, w tym rodzaj programu, instruktor, lokalizacja i jakość obiektu sama. To może być zniechęcające zadanie, ale wiedząc, co szukać może prowadzić do wspaniałego doświadczenia.

Kluczem do wyboru szkoły karate jest zadawanie właściwych pytań. Nie chcesz płacić za program, który nie dostarcza na obietnicy. Podobnie, nie chcesz inwestować w program, który nie ma potencjału, aby poprawić swoje życie.

Jednym z atutów uczęszczania do szkoły sztuk walki jest przyjaźnie będziesz tworzyć. Znajdziesz się również w społeczności podobnie myślących osób, które dzielą ten sam entuzjazm do treningu.

Będziesz także chciał wziąć pod uwagę, jak obiekty szkoły są utrzymywane. Idealnie byłoby znaleźć dobrze utrzymany obiekt, który odzwierciedla profesjonalny dotyk. Nie zawsze jest to możliwe, ale powinieneś zrobić wszystko, aby uniknąć zniszczonej sali gimnastycznej.

Podczas gdy jesteś na miejscu, powinieneś podjąć wysiłek, aby przetestować swoje nowo znalezione umiejętności. Spróbuj wziąć udział w zawodach i dopingować kolegów z klasy. To może pomóc Ci doskonalić swoje ruchy kung fu.

Jednak nie powinieneś być tak szybki, aby wskoczyć na bandwagon, że zapomnisz zrobić kilka kroków do tyłu, zanim wskoczysz. Upewnij się, że wchodzisz do gry we właściwy sposób, dowiadując się, gdzie spotyka się klasa i pytając o kontrakty. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na czas i pieniądze, aby zobowiązać się do programu, możesz sprawdzić swoje lokalne stowarzyszenie karate.

BJJ

Jeśli rozważasz wejście w sztuki walki, konieczne jest znalezienie odpowiedniej szkoły. Istnieje wiele szkół na rynku dzisiaj, więc trzeba zrobić swoje badania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać ten właściwy dla Ciebie.

Po pierwsze, najlepsza szkoła sztuki walki dla Ciebie może różnić się od jednego stylu do drugiego. Ważne jest również, aby wybrać szkołę, która pasuje do Twoich celów i budżetu. Możesz być skłonny zapłacić trochę więcej za lepszy program szkoleniowy.

Podczas gdy jesteś na polowaniu, poproś o rekomendacje. Przyjaciele, rodzina i koledzy mogą być wielkie zasoby dla znalezienia dobrej szkoły sztuk walki.

Gdy masz listę szkół, zrobić trochę pracy domowej. Zapytaj o głównego instruktora, program nauczania i historię szkoły.

Najlepsze szkoły oferują kurs wprowadzający, który uczy podstawowych umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia nauki sztuki. Szkoła gung fu prawdopodobnie będzie miała powietrze wojskowego lub rodzinnego czuć, podczas gdy tradycyjna szkoła sztuki walki będzie przestrzegać ścisłych wytycznych kulturowych jego odpowiedniego stylu.

Dobra szkoła sztuk walki oferuje również wiele klas, więc można zaplanować czas i dzień, który jest wygodny dla Ciebie. Zajęcia są zazwyczaj godzinne, ale można uczestniczyć w zajęciach już od szóstej rano lub do dziewiątej w nocy.

Na koniec zapytaj, czy szkoła pozwala wypróbować klasę, zanim zobowiążesz się do podpisania umowy. Wiele szkół oferuje bezpłatny miesiąc lub dwa, lub nawet krótszy okres próbny. To może być świetny sposób, aby uzyskać stopy mokre przed zobowiązaniem się do długoterminowego partnerstwa.

Naginata

Naginata jest sztuką walki i jest praktykowana głównie przez kobiety. Najpopularniejsze szkoły to Tendo Ryu i Katori Shinto Ryu. Istnieją jednak również inne szkoły naginaty.

Naginata jest zakrzywioną bronią przypominającą miecz, która jest zamontowana na długim drewnianym trzonie. To zakrzywione ostrze absorbuje wstrząsy, jednocześnie dodając dźwignię. Może być używana jako włócznia lub jako miecz.

Praktyka naginaty obejmuje serię wcześniej ustalonych ruchów zwanych Shikake-Oji. Ruchy te obejmują parries, riposty i uderzenia. W walkach drużynowych bierze udział pięciu członków. Pierwszy, który zdobędzie dwa punkty, wygrywa.

Naginata jest potężną bronią, której użycie wymaga znacznych umiejętności. Ćwiczący rozwijają swoje umiejętności techniczne i poprawiają reakcje. Kultywują również swoje umysły i ciało, by stać się użytecznymi członkami pokojowego społeczeństwa.

Naginata jest regulowana przez International Naginata Federation. Federacja istnieje w Brazylii, Australii, Europie Zachodniej i USA. ANB, Brazylijskie Stowarzyszenie Atarashi Naginata, reprezentuje Atarashi Naginata w Brazylii. Yasue Morita, nauczyciel z uprawnieniami INF, nadzoruje grupy studyjne w Rio de Janeiro, Brasilii i Porto Alegre.

Naginata jest jedną z najbardziej popularnych sztuk walki w Japonii. W okresie Showa, naginata-do była nauczana w wielu japońskich szkołach wychowania fizycznego. Dziś naginata jest popularnym sportem zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Naginata jest tradycyjną sztuką walki uprawianą od wieków. Powstała z przypominającej włócznię japońskiej broni zwanej hoko yari. Z czasem ostrze zostało zakrzywione i dodano stalową krawędź.

Tradycyjnie naginata była używana tylko przez wojowników samurajskich. Później kobiety zaczęły uczyć się używać naginaty do samoobrony. Podczas gdy było to powszechne narzędzie dla wojowników samurajskich, zostało zakazane podczas amerykańskiej okupacji po II wojnie światowej.

Znajdź studio, które jest blisko Ciebie

Wybór dobrej lokalizacji dla Twojej szkoły sztuk walki jest jedną z najważniejszych decyzji, które podejmiesz. Będziesz musiał zdecydować, czy chcesz wynająć, dzierżawić lub kupić lokalizację. Uzyskanie lokalizacji z niskimi kosztami ogólnymi jest kluczowe dla sukcesu Twojej firmy.

Jedną z najbardziej popularnych lokalizacji dla szkół sztuk walki w mieście są lokalizacje typu storefront. Chociaż często są drogie, są świetną opcją dla ludzi, którzy szukają miejsca do treningu w zabawnym, ekscytującym i satysfakcjonującym środowisku.

Istnieją również non-storefront lokalizacje, takie jak centra gimnastyczne i ośrodki rekreacyjne, które mogą być skonfigurowane, aby pomieścić różne programy. Wiele z tych obiektów gości również szereg innych działań, takich jak cheer, taniec i sport.

Oprócz tego, że obiekty te mogą być świetnymi miejscami do nauki dzieci sztuk walki, są to świetne miejsca dla dorosłych do ćwiczeń i poprawy ich kondycji. Przychodzą one również z wieloma innymi zaletami, takimi jak przyjazna, gościnna społeczność.

Jednak najcenniejszą cechą obiektu sztuk walki jest edukacja, którą zapewnia. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, nauczysz się cennych lekcji życia z zajęć, które bierzesz. Na przykład, możesz być zainteresowany nauką o zaawansowanej obronie broni, technikach samoobrony, równowadze i koordynacji lub innych tematach związanych ze sztuką walki.

Myśląc o tym, gdzie otworzyć swoją szkołę sztuk walki, pamiętaj, że będziesz musiał napisać dobry biznesplan, aby zapewnić, że lokalizacja jest dobrym dopasowaniem dla Ciebie i Twoich uczniów. Korzystanie z oprogramowania do pomocy w zarządzaniu operacjami przejdzie długą drogę do zapewnienia można otworzyć drzwi tak szybko i łatwo, jak to możliwe.

Oceń dobre nauczanie

Wybierając szkołę sztuk walki, należy zawsze brać pod uwagę jakość nauczania. Wiele szkół jest prowadzonych przez instruktorów, którzy mają pasję do sztuki, ale mogą nie być najlepszymi, którzy będą cię uczyć.

Należy ocenić szkołę sztuk walki, patrząc na obiekty, personel i program. Dobra szkoła będzie oferować wysokiej jakości szkolenia w pozytywnej atmosferze. Instruktorzy będą mogli rozwijać pozytywne poczucie siebie i budować swój charakter.

Jeśli jesteś zainteresowany szkołą sztuk walki, umów się na spotkanie i weź udział w zajęciach. Bardzo ważne jest, aby móc obserwować zajęcia przed podpisaniem umowy.

Powinieneś również przyjrzeć się obiektowi i zobaczyć jak jest czysty. Dobre obiekty będą zadbane i będą odzwierciedlać profesjonalizm.

Innym sposobem oceny szkoły sztuk walki, które rozważasz jest zapytać uczniów o ich doświadczenia. Należy również zapytać nauczycieli o ich doświadczenie i kwalifikacje. Upewnij się, że mają co najmniej pięć lat doświadczenia jako czarny pas.

Dobra szkoła będzie miała również silną i zróżnicowaną populację studentów. To pozwala uzyskać dobre wyczucie kultury i pracy zespołowej szkoły.

Należy wybrać szkołę sztuk walki, która oferuje dobrze zorganizowany i niedrogi program. Niektóre szkoły pobierają tak mało jak 50 dolarów za miesiąc, podczas gdy inne pobierają tak dużo jak 50 dolarów za godzinę. Wybierz szkołę, która pasuje do Twojego budżetu i Twojego harmonogramu.

Kiedy wybierasz szkołę sztuk walki, powinieneś również szukać nauczyciela, który ma co najmniej piętnaście lat doświadczenia. Jeśli jesteś zainteresowany tradycyjnymi sztukami walki, możesz chcieć sprawdzić karate, kung fu lub taekwondo.

Photo of author

Artur