Jak zostać zawodowym bokserem we Francji

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem zawodowym bokserem we Francji, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych zasad i przepisów, których powinieneś przestrzegać. Te zasady i przepisy mogą utrudnić Ci osiągnięcie sukcesu, ale są również konieczne. Dzięki odpowiednim informacjom możesz upewnić się, że jesteś w pełni przygotowany do profesjonalnej kariery w tym sporcie.

Znalezienie menadżera

Posiadanie dobrego menadżera, który pomoże ci zostać zawodowym bokserem jest jednym z najmądrzejszych ruchów, jakie możesz wykonać. Będą oni w stanie dać ci wyżej wymienione, jak również pomóc ci w ustawieniu twoich własnych meczów bokserskich. Dobrym pomysłem jest również posiadanie asystenta, który zna się na biznesowej stronie rzeczy, takich jak marketing i zarządzanie. Dzięki temu będziesz miał szansę rozwinąć ważne relacje w świecie boksu.

Wśród najlepszych menadżerów bokserskich będą mogli powiedzieć ci o odpowiedniej diecie dla twojego typu boksera, a także o właściwym sposobie przygotowania boksera do walki. Jak można się spodziewać, będą musieli być w stanie pomóc Ci nadążyć za wszystkimi prawami i zobowiązaniami umownymi związanymi z zostaniem zawodowym bokserem. Chociaż może to wydawać się niedogodnością, będziesz mógł skorzystać z ich doświadczenia, ponieważ będą mieli wiedzę, aby zapewnić, że jesteś we właściwej ramie umysłu i na drodze do sukcesu.

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego menedżera jest znalezienie organizacji boksu amatorskiego, z którą możesz się skontaktować. Można to zrobić poprzez wyszukiwanie lokalnych klubów w Internecie. Lub, można zapytać w lokalnym klubie bokserskim, aby zobaczyć, czy można uzyskać informacje od weteranów boksu, które są nadal w grze.

Istnieją również zasoby internetowe, które mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniego menedżera. Możesz skorzystać z tych stron, aby znaleźć najlepszego menedżera dla Ciebie. Robiąc to, zwiększysz swoje szanse na uzyskanie umowy stulecia i dobrze zarządzanej kariery bokserskiej. Dobry menedżer boksu będzie miał wszystkie niezbędne umiejętności i wie, jak dostać się na szczyt szeregów pro boksu.

Jedną z najlepszych części dobrze zarządzanej kariery bokserskiej jest fakt, że będziesz mógł zabrać swoją karierę tak daleko, jak byś chciał. W zależności od poziomu ambicji, możesz dokonać przejścia od walki do promowania, trenowania, a nawet po prostu bycia doradcą.

Rozpoczęcie kariery

Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako zawodowy bokser we Francji, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić. Powinieneś posiadać licencję zawodową wydaną przez stowarzyszenie boksu zawodowego, takie jak World Boxing Association (WBA), International Boxing Federation (IBF) i World Boxing Association (WBO). Uzyskanie licencji zawodowej jest jednym z najważniejszych kroków do zostania zawodowym bokserem.

Kolejnym krokiem jest znalezienie dobrego menedżera. Wielki menedżer będzie miał połączenia i doświadczenie potrzebne, aby pomóc Ci stać się pro bokserem. Menedżerowie będą w stanie pomóc w negocjacjach kontraktowych, uzyskanie cię promować i organizować swoje mecze. Mogą również pomóc ci zabezpieczyć sponsorów.

Niezależnie od tego czy zaczynasz jako amator czy zawodowiec, powinieneś upewnić się, że traktujesz swój boks poważnie. Potrzeba dużo czasu i poświęcenia, aby nauczyć się prawidłowo boksować. Oznacza to naukę właściwej techniki, rozwijanie swojej szybkości i obrony oraz poprawę siły.

Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, aby zacząć jako zawodowiec, powinieneś spojrzeć na zawody amatorskie, aby rozpocząć swoją karierę bokserską. Zawody amatorskie odbywają się zazwyczaj w lokalnych siłowniach i dadzą ci niezbędne doświadczenie. Zawody takie jak Golden Gloves są świetną okazją, aby zostać zauważonym.

W końcu będziesz chciał wziąć udział w bardziej prestiżowych zawodach. Zazwyczaj oznacza to walkę z najlepszymi przeciwnikami w twojej grupie wiekowej. Te walki są bardziej prawdopodobne, że będą oglądane przez większą publiczność. Dodatkowo, zarobisz więcej pieniędzy.

Ostatecznie, będziesz chciał rozpocząć treningi w klubie o dobrej reputacji. Im bardziej ugruntowany jest klub, tym większe prawdopodobieństwo, że uda ci się nakłonić menedżera do wypromowania cię. I pamiętaj, że większość menedżerów pobiera procent od twoich zarobków.

Następnie, będziesz chciał zacząć walczyć w profesjonalnych meczach. Wielu pro bokserów zatrudnia promotora, aby to zrobić. Pro bokserzy muszą dużo podróżować, a oni rzadko mają wystarczająco dużo pieniędzy na nagrody, aby utrzymać je aż do emerytury. Ale kiedy wygrywają, mogą stać się wielką gwiazdą.

Rozpoczęcie kariery zawodowego boksera we Francji może być wielkim osiągnięciem. Jednak nie jest to dla każdego.

Sławni bokserzy z Francji

Jeśli chcesz zostać zawodowym bokserem we Francji, są pewne rzeczy, które musisz wiedzieć. Po pierwsze, musisz zdobyć licencję zawodową. Musisz również dołączyć do jednej z federacji. Następnie musisz ciężko trenować. Wreszcie, musisz wziąć udział w większej ilości meczów bokserskich.

Bokserzy zazwyczaj współpracują z promotorami, aby zarabiać pieniądze. Organizują oni duże walki dla swoich bokserów i biorą procent od ich zarobków. Na przykład Conor McGregor dzięki swojej działalności biznesowej zdołał zarobić łącznie 180 milionów dolarów.

Przed 1914 rokiem francuscy bokserzy zawodowi byli w większości ludźmi z klasy robotniczej. Ich średnia wieku wynosiła około 25 lat. Niektórzy pracowali u rzemieślników lub rzemieślniczek. Jednak zawód ten nie był jeszcze wysoce sprofesjonalizowany. W rzeczywistości coraz większe znaczenie mieli zagraniczni bokserzy. Oznaczało to, że rodzimi francuscy bokserzy byli spychani na margines.

Francuska Federacja Bokserska stara się przyspieszyć proces naturalizacji. Obecnie system kwotowy ogranicza liczbę obcokrajowców, którzy mogą startować we francuskich zawodach. Jednak, może się to zmienić.

Jeśli rozważasz zostanie bokserem, będziesz musiał trenować przez długi czas. Będziesz musiał pracować nad swoją siłą, szybkością i mocą. Ważne jest również, aby rozwinąć potężną obronę. W każdej rundzie jest wiele ataków i ciosów. Utrzymywanie swojego ducha w górze jest ważne.

Jednym ze sposobów na zwiększenie swojej kariery jest zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich. W przeciwieństwie do innych sportów, sportowcy, którzy zdobywają złoto na Olimpiadzie mogą stać się niezwykle popularni. Podobnie, udany zawodowy bokser może zmotywować ludzi, aby starali się bardziej i dążyli do realizacji swoich marzeń.

Aby zostać zawodowym bokserem we Francji, będziesz musiał zacząć wcześnie i poświęcić się temu sportowi. Ponadto, będziesz musiał być sprawny, poświęcony i mieć wysoki poziom determinacji. Ostatecznie, trzeba będzie uzyskać profesjonalną licencję i stowarzyszyć się z dużą federacją. Wreszcie, trzeba będzie sprzymierzyć się z dobrym menedżerem.

Podczas gdy istnieje wiele czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o byciu pro bokserem we Francji, nie możesz pozwolić sobie na niedocenianie poświęcenia i pasji, która jest potrzebna.

Photo of author

Artur