Czy warto zostać zawodowym bokserem?

Jesteś bokserem amatorem, który chce zostać zawodowcem, ale czy warto? Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć kontynuować tę karierę. Na początek jest to dobry trening, dostaniesz wynagrodzenie i będziesz miał wyjątkowe doświadczenie. Ale musisz też wziąć pod uwagę kilka innych aspektów, takich jak to, ile wydasz na szkolenia i podróże. Plus, będziesz potrzebował numeru telefonu komórkowego i będziesz musiał mieć jakiś rodzaj ubezpieczenia.

Trening

Boks to sport, który może być niesamowicie satysfakcjonujący, ale trzeba też trochę wysiłku, aby znaleźć się na szczycie. Na szczęście jest kilka sposobów, aby zacząć w świecie boksu.

Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie treningów. To świetny sposób na rozwijanie swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Możesz znaleźć lokalną siłownię, zacząć ćwiczyć, a następnie możesz dołączyć do amatorskiej drużyny bokserskiej.

Będziesz chciał zbudować swoją wytrzymałość, wykonując dużo ćwiczeń aerobowych. Liny do skakania, rowery stacjonarne i sprinty to niektóre dobre opcje. Oprócz ćwiczeń sercowo-naczyniowych, będziesz musiał trenować siłę.

Wykonywanie kalisteniki to również dobry pomysł. Spróbuj burpees, pompek i przysiadów. Poćwicz także używanie focus mitts, aby popracować nad podstawowymi umiejętnościami.

Innym świetnym sposobem, aby stać się lepszym bokserem jest zdobycie trenera. Wielu zawodowych bokserów ma promotora, który pomaga im znaleźć walki i negocjować opłaty za mecze. Niektórzy otrzymują nawet szkolenie z zakresu public relations.

Oprócz siłowni, będziesz musiał dobrze się odżywiać i utrzymywać zdrową dietę. Musisz upewnić się, że unikasz alkoholu i palenia. Jako profesjonalny sportowiec, będziesz musiał dużo podróżować.

Wreszcie, będziesz musiał zarejestrować się w jednej z czterech głównych organizacji boksu zawodowego. Są to World Boxing Association (WBA), International Boxing Federation (IBF) i WBO.

Będziesz musiał wykonać kilka badań krwi i neurologicznych, a także możesz potrzebować EKG. Jeśli zdasz, możesz otrzymać profesjonalną licencję. Zanim będziesz mógł faktycznie walczyć zawodowo, będziesz musiał wziąć udział w walce amatorskiej.

Większość bokserów będzie musiała spędzić pięć dni w tygodniu na siłowni. Ponadto, będą musieli spędzić co najmniej trzy miesiące budując swoją wytrzymałość sercowo-naczyniową. Wreszcie, będą musieli studiować swojego przeciwnika, poprawić swoją obronę i nauczyć się różnych osłon i pracy stóp, których mogą użyć, aby wygrać.

Wydatki

Wejście do boksu może być finansowo drenującą karierą. Istnieje wiele różnych wydatków do rozważenia, w tym kontrole zdrowia i szkolenia. Musisz również zapłacić opłatę licencyjną każdego roku. Bokserzy muszą uzyskać licencję, zanim będą mogli konkurować w boksie zawodowym.

Wielu najlepszych bokserów rozpoczęło swoje kariery jako mistrzowie olimpijscy. Mogą nadal rozwijać swoją karierę, tak długo jak utrzymują wysoki poziom umiejętności.

Dochody, jakie zarabia zawodowy bokser, różnią się w zależności od zawodnika. Niektórzy zarabiają kilka tysięcy dolarów za walkę, podczas gdy inni zarabiają dużo pieniędzy. Zazwyczaj, im bardziej doświadczony bokser, tym więcej pieniędzy może zarobić.

Nie ma jednak gwarancji, że bokser może zarobić tyle pieniędzy, ile chce. Chyba, że są znanym bokserem, to może być trudne, aby uzyskać nazwisko tam. Podobnie, nie możesz oczekiwać, że zostaniesz opłacony ogromną ilością pieniędzy, jeśli nie jesteś bardzo popularny.

Wydatki na zawodowego boksera mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca zamieszkania, doświadczenia, rodzaju miejsca, w którym walczy i nie tylko. Nawet najmniejsze wydatki mogą zjeść dużą wypłatę. Szczególnie, gdy dodamy do tego badania lekarskie, koszty podróży i inne.

Dodatkowo, zawodowi bokserzy muszą podpisać kontrakt z organem zarządzającym, takim jak World Boxing Association (WBA) lub World Boxing Council (WBC). Bokserzy muszą zarejestrować się w swoim organie zarządzającym, a następnie uiścić opłaty rejestracyjne. Zawodowi bokserzy muszą również opłacać swoich trenerów, menedżerów i innych członków zespołu.

Podczas swojej kariery bokserzy muszą ciężko pracować, aby upewnić się, że poprawiają swój atak, siłę i szybkość. Dobry menadżer może pomóc w znalezieniu walk i negocjowaniu opłat za mecze.

Narzekanie jest najgorszym wrogiem boksera

Narzekanie jest najgorszym grzechem boksera. Choć utrzymanie się przy piłce jest z pewnością wyzwaniem, dobrze wymierzony cios zawsze sprawi, że walka będzie bardziej satysfakcjonująca. Z drugiej strony, samozadowolenie może oznaczać koniec kariery boksera. Aby temu przeciwdziałać, trzeba być sumiennym w tropieniu winowajców, korzystając z pomocy trenera lub dwóch. Jest to również dobry pomysł, aby mieć kilka nifty sztuczek w rękawie, a trochę szczęścia pójdzie długą drogę w utrzymaniu głowy od uderzenia płótna.

W tym samym duchu, mając jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć może przejść długą drogę w pomaganiu Ci osiągnąć swoje cele. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz mnóstwo wolnego czasu na rękach. Robiąc to, zostaniesz nagrodzony lepszą równowagą między pracą a życiem prywatnym i jakimś pozorem zdrowego rozsądku. A jeśli zadanie jest zakończone z uśmiechem, będziesz szczęśliwszy i zdrowszy ty. Plus, to jest dużo więcej zabawy, aby spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Mając to na uwadze, nie ma powodu, aby nie zrobić sobie przerwy i cieszyć się wspaniałą przyrodą. Najlepszym miejscem do tego jest pobliski park lub własne podwórko.

Zarabianie jako zawodowy bokser

Jeśli chodzi o zarabianie jako zawodowy bokser, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ilość walk, które stoczysz każdego roku, poziom doświadczenia i reputacja, a także lokalizacja i miejsce, w którym się znajdujesz, mają wpływ na to, ile możesz zarobić.

Podczas gdy wielu bokserów walczy o utrzymanie się ze swojego sportu, są tacy, którzy odnoszą ogromne sukcesy. Na przykład światowej klasy pięściarze, tacy jak Floyd Mayweather i Manny Pacquiao, zarabiają mnóstwo pieniędzy.

Wielu bokserów ma również inne zajęcia, aby się utrzymać. Mogą mieć pracę dzienną lub pracować na drugim etacie, aby pomóc w wydatkach.

Bokserzy muszą płacić za treningi i opłaty za zarządzanie. Opłaty te mogą wynosić od 10% do 35%. Do tych kosztów dochodzą koszty podróży i ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli pięściarz wygra krajowy lub regionalny mecz, może oczekiwać, że zarobi około 50 000 dolarów do 150 000 dolarów. Jeśli fighter wygra mecz o tytuł światowy, może zarobić dziesięć razy tyle.

Początkujący zawodnik może oczekiwać, że zarobi około 1000 dolarów za walkę. Ci z większym doświadczeniem mogą spodziewać się zarobić do 6,875 dolarów za walkę. Zawodowi bokserzy zazwyczaj rywalizują raz lub dwa razy w roku.

Podobnie jak w przypadku innych sportów, ilość pieniędzy, które zarabia bokser, będzie zależała od jego rekordu. Wielu bokserów nawet nie zbliża się do zarabiania sześciu cyfr. Ogólnie rzecz biorąc, pięściarze zarabiają około 30 do 38k dolarów rocznie.

Zarabianie jako zawodowy bokser nie jest łatwe, ale jest to świetny sposób, aby dostać się przed światową publicznością. Niektórzy z najlepszych bokserów mają drugą pracę, aby pokryć swoje wydatki.

Photo of author

Artur