Jaką odzież nosić na ringu jako zawodowy bokser

Jeśli jesteś zawodowym bokserem, musisz wiedzieć, jaką odzież nosić w ringu. Istnieje wiele rodzajów odzieży, które można wykorzystać, w tym ochraniacze ciała, szorty, legginsy, koszula, tank top, collared shirt, i więcej. Można również wybrać, aby przejść wszystko i nosić outlandish strój. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, należy upewnić się, że masz na sobie najlepszy sprzęt, który można sobie pozwolić.

Dżinsy i koszula z kołnierzykiem

Para dżinsów i koszula z kołnierzykiem to podstawa w miejscu pracy. Są one idealne do działań związanych z budowaniem zespołu lub uczestniczenia w rekolekcjach firmowych. Istnieje wiele firm, które mają formalny dress code. W rzeczywistości dobrze jest zapoznać się z firmowym dress code, ponieważ może to pomóc w zaplanowaniu wybranego stroju.

Podczas gdy najlepsza para dżinsów jest bezmózgiem, nie jest koniecznie najtańsza lub najdroższa. Należy pamiętać, że nazwa firmy, która robi spodnie nie jest marką samą w sobie, ale zbiorem firm, które są własnością i są zarządzane przez tę samą rodzinę. To powiedziawszy, najdroższe dżinsy są prawdopodobnie tymi, które mają najlepsze dopasowanie. Z odpowiednim obuwiem i zdrowym budżetem, ty też możesz sportować denimową divę. Podobnie, jeśli jesteś bokserem w tworzeniu, będziesz musiał być w nim na dłuższą metę. Inwestowanie w dobrą parę czarnych dżinsów nie jest złym pomysłem. Możesz nawet być w stanie snag wywiad lub dwa. Nagrody mogą być jeszcze słodsze, jeśli wiesz, co robisz.

Oczywiście nie wszystkie firmy mają dress code i nie wszystkie firmy są tak pobłażliwe, jak mogą twierdzić. Na szczęście większość dużych firm ma co najmniej kilka renomowanych marek do wyboru. Niezależnie od wybranego pracodawcy, kluczem jest dowiedzieć się, jaki jest firmowy dress code, zanim podpiszesz się na linii przerywanej.

Tank top

Tank top to obowiązkowy element garderoby każdego boksera aspirującego do zdobycia tytułu mistrza olimpijskiego lub po prostu wyglądającego jak gwiazda rocka w lokalnej YMCA. To także dobry sposób, aby zademonstrować swoje oddanie dla sportu, który Cię pasjonuje. Jak można sobie wyobrazić, istnieje wiele opcji w dziale odzieży. Na szczęście łatwo jest wybrać najlepsze z grupy i zabrać się do pracy.

Jeśli chodzi o boks, masz kilka opcji: collegiate, amatorskie i semi-pro. Każda z nich ma swoje własne zasady, przepisy i priorytety. Istnieje jednak kilka kluczowych wytycznych, które powinni znać wszyscy bokserzy. Głównym założeniem jest noszenie odpowiedniego stroju i upewnienie się, że nie robisz nic głupiego, gdy jesteś w ringu. Ponadto, należy być w stanie poruszać się z ufnością w ringu, zwłaszcza jeśli masz ochraniacz na zęby. Na temat ochraniaczy na zęby, możesz rozważyć silikonowe ochraniacze na zęby.

Podobnie, wysokiej jakości ochraniacz na zęby powinien przejść długą drogę w kierunku ochrony przed straszną gafą. Powinieneś także wiedzieć, że noszenie ochraniacza na zęby nie jest czymś, czego powinieneś się wstydzić. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś zawodowym lub półzawodowym bokserem. Na przykład, możesz nie myśleć zbyt wiele o ochraniaczu noszonym przez boksera amatora, ale nigdy nie powinieneś lekceważyć profesjonalisty.

Legginsy lub spodenki kompresyjne

Podczas przygotowań do meczu bokserskiego, legginsy lub spodenki kompresyjne mogą pomóc w utrzymaniu ciepła i chłodu ciała. Ta odzież może pomóc zmniejszyć opuchnięte nogi, obolałe mięśnie i inne objawy fizyczne spowodowane nadmiernym użyciem lub przetrenowaniem.

Legginsy kompresyjne są wykonane z miękkiej tkaniny, która jest mieszanką lycry i poliestru. Występują w różnych kolorach i wzorach. Można również znaleźć spodenki kompresyjne, które można nosić pod spodenkami sportowymi.

Wiele osób uważa, że odzież kompresyjna pomaga im uzyskać lepszy trening. Twierdzi się, że mogą one poprawić krążenie krwi i zmniejszyć stan zapalny mięśni. Ważne jest jednak, aby wybrać produkt, który pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakiekolwiek warunki medyczne, omów swoje potrzeby z pracownikiem służby zdrowia.

Mówi się również, że odzież kompresyjna zapewnia wsparcie i ułatwia regenerację po urazie. Na przykład, ostatnie badanie wykazało, że spodenki i legginsy kompresyjne mogą złagodzić ból pachwiny.

Biegacze powinni szukać szortów, które są wygodne, oddychające i odprowadzające wilgoć. Najlepsze spodenki mają elastyczną talię i strategicznie rozmieszczone panele z siatki, które odprowadzają pot.

Podczas gdy spodenki i szorty kompresyjne mogą być pomocne w zmniejszaniu urazów, mogą być niewygodne, jeśli są noszone zbyt ciasno. Dzieje się tak dlatego, że zbyt duża kompresja może powodować drętwienie lub dyskomfort. Kilka badań sugeruje, że zbyt duża kompresja może prowadzić również do trudności z oddychaniem.

Jedną z głównych zalet spodenek kompresyjnych jest zdolność do zwiększenia przepływu krwi. Poprawa krążenia pozwala Twoim mięśniom rozgrzać się szybciej i pomaga zminimalizować zmęczenie mięśni. Posiadanie bardziej zrelaksowanych mięśni może zrobić dużą różnicę w twojej wydajności.

Odzież kompresyjna może być świetną opcją dla długich lotów i innych mniej aktywnych czasów. Kiedy nosisz je podczas treningu, możesz zwiększyć swoją równowagę i zmniejszyć bolesność mięśni.

Ochraniacze ciała

Ochraniacze ciała są ważną częścią treningu dla bokserów. Pomagają chronić ciało podczas ćwiczeń uderzeniowych i grapplingowych. Ale zanim wybierzesz jeden, musisz wiedzieć, czego szukać.

Najlepsze ochraniacze ciała do boksu są wykonane z trwałych materiałów, które mogą zapewnić odpowiednią ochronę. Powinny być również wygodne, lekkie i elastyczne. Dzięki temu będziesz mógł mieć pełen zakres ruchu i zadawania ciosów.

Padding jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Bokserskie podkładki pod ciało mogą być wykonane ze skóry syntetycznej lub prawdziwej skóry. Syntetyczna skóra może być bardziej wytrzymała, ale może nie trwać tak długo, jak prawdziwa skóra.

Istnieją również różne wzory. Niektóre projekty wykorzystują puste miejsca za celami dziurkowania. Inne wykorzystują paski z klamrami i rzepy do zabezpieczenia podkładki.

Oprócz ochrony ciała, ochraniacz może również spowalniać. Dzięki temu możesz ćwiczyć ruchy dystansowe bez powodowania obrażeń u partnera. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu możesz uzyskać dłuższy trening, a jednocześnie mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na treningu.

Osłony ciała mogą być używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Ochraniacz na ciało można mieć nawet jako prezent z podziękowaniami dla swojego trenera. Trzeba jednak wybrać taką kamizelkę ochronną, która będzie zarówno niedroga, jak i dobrej jakości.

Oprócz wyściółki ważny jest również design. W zależności od rodzaju zakupionej osłony ciała, może być konieczne dostosowanie jej do swojego ciała. Na przykład, pełny ochraniacz ciała może być nieporęczny w noszeniu. Wybór takiego z regulowanymi paskami zapewni Ci większy komfort.

Wreszcie, rodzaj materiału, z którego wykonany jest ochraniacz, może mieć wpływ na odczucia. Najlepiej, aby ochraniacz był wykonany z lekkiego, wytrzymałego materiału.

Photo of author

Artur