Najważniejsze akcesoria bokserskie dla zawodowców

Kiedy myślisz o różnych akcesoriach bokserskich, które musisz mieć, jest kilka, które musisz wziąć pod uwagę. Te akcesoria mogą wahać się od nakrycia głowy do ręczników, a będziesz chciał zapewnić, że masz je.

Owijki na ręce

Bokserskie owijki na ręce są używane do ochrony rąk boksera podczas sesji sparingowej. Mają one za zadanie absorbować uderzenia i utrzymywać nadgarstki w jednej linii.

Bokserzy muszą być przygotowani na różne kontuzje, więc muszą nosić różne elementy ochronne. Jednym z elementów wyposażenia, który jest często pomijany są owijki na dłonie. Noszenie owijek na dłonie podczas sesji treningowej może zmniejszyć ryzyko poważnego złamania.

Owijki na ręce są nie tylko niezbędne do ochrony rąk fightera podczas sesji sparingowej, ale także chronią przed rozcięciami i złamaniami. Dobra bokserska owijka na rękę powinna mieć system zamykania oparty na rzepach, dzięki czemu jest bezpieczna i można ją nosić jedną ręką.

Jeśli masz małe dłonie, powinieneś wybrać owijkę, która jest nieco krótsza. Jeśli jednak masz większe dłonie, wybierz dłuższą opcję.

Ważne jest również, aby wybrać chustę, która zapewnia odpowiedni poziom elastyczności. Używanie chusty o słabej elastyczności może spowodować duży dyskomfort dla Twojej skóry.

Dobrej jakości chusta na rękę powinna zapewniać ochronę i być oddychająca. Powinna również być w stanie odprowadzić pot i pomóc utrzymać chłodne dłonie podczas długiej sesji treningowej.

Owijki bokserskie powinny być wykonane z kombinacji materiałów. Niektóre kombinacje obejmują bawełnę plus elastan. Inne materiały mogą obejmować nylon i poliester. Niezależnie od mieszanki, powinieneś upewnić się, że okład jest dobrze wyściełany, aby zminimalizować obrażenia i dać ci więcej pewności siebie podczas uderzenia.

Aby uzyskać maksymalne wsparcie, powinieneś wybrać owijkę, która ma co najmniej 180 cali. Możesz również znaleźć owijki, które mają 120 cali.

Dobra owijka na rękę powinna być w stanie chronić nadgarstek i knykcie. Owijki te powinny być noszone pod rękawicami bokserskimi.

Nakrycie głowy

Nakrycie głowy jest niezbędnym elementem wyposażenia dla bokserów. Służy wielu celom, między innymi redukuje uderzenia ciosów. Celem nakrycia głowy jest zmniejszenie bólu, co może pomóc fighterowi poprawić i trenować szybciej. Zakup dobrej pary nakryć głowy zależy od wielu czynników.

Większość profesjonalnych bokserów nosi nakrycia głowy. Pomaga to chronić ich przed skaleczeniami, siniakami i wstrząsami mózgu. Jednak muszą oni również czuć się pewni, że noszą odpowiednią ochronę.

Istnieje wiele różnych rodzajów nakryć głowy, a każdy z nich jest przeznaczony do innego celu. Możesz wybrać w oparciu o swój budżet lub osobiste preferencje. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić parę nakryć głowy do amatorskich czy profesjonalnych sparingów, musisz wybrać ostrożnie.

Główne obszary pokryte przez nakrycia głowy to czoło, policzki i broda. Te obszary są najważniejsze dla wojownika do ochrony.

Nakrycie głowy powinno być wygodne i dobrze dopasowane. Jeśli jest zbyt luźne, może utrudniać widzenie twarzy przeciwnika. Ważną częścią nakrycia głowy jest również wyściółka. Wyściełanie może zatrzymywać ciepło i utrudniać schładzanie.

Boks to sport kontaktowy, więc ryzyko poważnych obrażeń jest wysokie. Brak ochrony może doprowadzić do podbicia oka, złamania oczodołu lub urazu mózgu. Te urazy mogą zmienić życie.

Bokserskie nakrycia głowy mogą pomóc w zapobieganiu tym urazom, ale nie zapobiegają wstrząśnieniom mózgu. Wybór odpowiedniego rodzaju nakrycia głowy jest najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka nokautu lub urazu głowy.

Kilka firm produkuje nakrycia głowy, więc będziesz w stanie znaleźć produkt, który pasuje do Twojego budżetu. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić użyte materiały. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz markę, która jest znana i cieszy się renomą.

Rękawice sparingowe

Jeśli jesteś początkującym lub doświadczonym wojownikiem, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt. Jednym z najważniejszych elementów sprzętu bokserskiego, który należy posiadać jest zestaw rękawic sparingowych. Dzięki nim będziesz mógł ćwiczyć swoje techniki bez obaw o kontuzje.

Najnowszym i najfajniejszym sposobem na to jest posiadanie pary rękawic z technologią IMF. Opatentowana technologia pozwala na wykorzystanie odporności na uderzenia do ochrony Twoich dłoni i nadgarstków. W połączeniu z regulowanym paskiem na rzep, będziesz miał rękawicę, która jest idealna dla Twojego stylu treningu.

Kolejnym świetnym wynalazkiem do treningu jest para rękawic workowych. Tego typu rękawice są stworzone do treningu techniki na ciężkim worku. Chociaż nie oferują one tego samego poziomu ochrony, co para rękawic bokserskich, zapewniają środowisko, które jest idealne do treningu.

Na rynku istnieje wiele różnych typów rękawic workowych. Niektóre są zwykłą gumową obudową, podczas gdy inne posiadają pasek z rzepem. Można nawet kupić rękawice z wodoodporną podszewką.

Chociaż istnieje wiele opcji na rynku, trudno jest pokonać jakość pary rękawic bokserskich Venum Elite. Ta marka ma ponad 20 różnych profesjonalnych wzorów, które mogą pasować do Twojego unikalnego stylu walki. Nie tylko są stylowe, ale są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zbudowane, aby trwać.

Jeśli szukasz bardziej przystępnej opcji, RDX ma kilka świetnych rękawic bokserskich. Nie są one tak zaawansowane jak te z najwyższej półki, ale nadal są świetną opcją dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Oczywiście ważne jest również, aby wybrać parę rękawic, które mają odpowiednią wyściółkę. Więcej wyściółki oznacza cięższą rękawicę. Ale jeśli prowadzisz tylko sparingi, a nie treningi, nie potrzebujesz wiele.

Podwójne worki końcowe

Oprócz pracy nad siłą ciała, podwójny worek końcowy pomaga również poprawić refleks i koordynację oko-ręka. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz być w stanie trafić w ruchomy cel.

Torba z podwójnym zakończeniem jest wykonana ze skóry lub materiału syntetycznego. Prawdziwa skóra jest najtrwalsza, ale wymaga konserwacji. Syntetyczny jest tańszy, ale jest prawie tak samo wytrzymały jak prawdziwa skóra.

Wybierając worek, należy wziąć pod uwagę jego rozmiar, materiał, elastyczność i sznurek. Czynniki te wpływają na odbicie piłki. Większa torba wymaga cięższego sznurka, natomiast lżejsza – lżejszego.

Większość najwyższej jakości toreb jest wykonana ze skóry. Jeśli dysponujesz budżetem, możesz zainwestować w torbę wypełnioną pianką. Niemniej jednak, pianka nie odbije się tak mocno.

Wybór wysokiej jakości worka może być trudny. Najlepiej jest odwiedzić siłownię bokserską i wypróbować różne worki, aby znaleźć odpowiedni dla siebie.

Worki z podwójnym końcem występują w kilku kolorach, w tym niebieskim, czarnym, czerwonym i zielonym. Są one powszechnie używane przez bokserów i artystów walki. Podczas gdy są one dobrym sposobem na poprawę dokładności, szybkości i pracy stóp, nie są one dobrym wyborem do pracy nad kombinacjami.

Najpopularniejszym rodzajem worka jest worek szybkościowy. Pozwala on na pracę nad koordynacją ręka-oko i rytmem. Możesz użyć worka do ćwiczenia różnych technik i technik, takich jak haki, ciosy proste i kontrpunkty.

Innym rodzajem worka z podwójnym zakończeniem jest styl meksykański. Ten typ worka przypomina głowę przeciwnika. Dodatkowo jest on bardziej zwrotny. Posiada konstrukcję z podwójną pętlą, która ułatwia trafienie w cel.

Ręczniki

Najwyższej klasy siłownia bokserska wymaga odrobiny rozpieszczenia, aby utrzymać zdrowego i szczęśliwego boksera. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że większość z nich jest darmowa. Niezależnie od tego, czy jesteś w lekkim boksie czy w wadze ciężkiej, trochę rozpieszczania przechodzi długą drogę w szatni. Na szczęście jest mnóstwo wysokiej jakości centrów fitness do wyboru. Aby pomóc ci wybrać najlepsze miejsce do odwiedzenia, stworzyliśmy listę najlepszych siłowni w całym mieście. Znajdziesz najlepsze siłownie, cardio, trening siłowy, boks i sztuki walki czytając dalej. Nasze najlepsze centra fitness oferują najlepsze programy fitness, trenerów personalnych oraz usługi masażu i spa. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać kształt życia lub po prostu zacząć, nowe członkostwo w siłowni jest najlepszym sposobem, aby to zrobić.

Photo of author

Artur